4 zaskakujące zabawy na baby shower

4 zaskakujące zabawy na baby shower

7 września 2020 0 By Redakcja

Moda na baby shower przyszła do Polski z zachodu, ale wszystko wskazuje na to, że zadomowiła się tutaj na dobre. Coraz więcej przyszłych rodziców decyduje się na to, aby urządzić właśnie takie przyjęcie. Jest to nie tylko doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi, ale również do tego, aby celebrować właśnie zbliżające się narodziny. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób zabawić zgromadzonych gości i jakie atrakcje im zapewnić. Zabawy na baby shower to doskonała okazja do wspólnej rozrywki.Warto jednak wybierać te kreatywne i oryginalne, które angażują wszystkich uczestników.

Jak zorganizować zabawy na baby shower?

Przede wszystkim wybrane zabawy na baby shower powinny być jak najbardziej kreatywne. Możliwości jest naprawdę wiele, a więc warto wziąć je pod uwagę podczas wyboru atrakcji. Należy też zastanowić się nad samą techniczną stroną takiego przyjęcia. Ile czasu powinno ono trwać? Optymalna długość to około cztery godziny. Warto przecież pamiętać o tym, że przyszła mama w zaawansowanej ciąży może szybciej się męczyć. Cztery godziny to jednak doskonały czas na to, aby przygotować trzy lub cztery niezwykłe zabawy, które wciągną gości i pozwolą im się zrelaksować w swoim gronie. Takie zabawy są przede wszystkim:

  • integrujące,
  • zabawne,
  • pomysłowe.

Zabawy na baby shower – zgadywanki ze zdjęć

Jeśli chodzi o kreatywne zabawy, to zgadywanie na podstawie zdjęć zdecydowanie cieszy się ogromną popularnością. Na czym dokładnie polega ta zabawa? Przede wszystkim na odgadywaniu, kto znajduje się na zdjęciu z okresu niemowlęcego. Taka zabawa sprawdzi się zwłaszcza w szerszym gronie, w którym nie wszyscy uczestnicy się znają. Zdjęcia mogą być w wersji papierowej, ale również w formie prezentacji, która będzie wyświetlana. Warto takie zdjęcia dostarczyć wcześniej organizatorom imprezy. Jest to jedna z najzabawniejszych form rozrywek i na pewno sprawdzi się na każdym baby shower.

Zgadywanki co do daty narodzin i wymiarów

W kwestii kreatywnych zabaw na baby shower, zgadywanki dotyczące wymiarów dziecka, a także konkretnej daty narodzin, z całą pewnością cieszą się ogromną popularnością. Warto też zorganizować jakieś niewielkie upominki, które będą mogły zostać wręczone później osobom, które prawidłowo odgadły. Zgadywać można, zarówno dzień i miesiąc narodzin, jak i konkretną godzinę. Oprócz tego również wzrost dziecka oraz wagę. Na pewno taka zabawa dostarczy masę śmiechu i spodoba się wszystkim uczestnikom.

Dobre rady

Zabawy na baby shower

Źródła: pexels.com

Może wśród zaproszonych gości są już osoby, które posiadają swoje dzieci? Jeśli tak, kreatywne zabawy mogą być jeszcze bardziej urozmaicone. Przygotować można na przykład duży, ozdobny słoik, który oznaczony będzie na przykład świeżymi kwiatami czy kokardkami. To właśnie do jego środka wrzucać można krótkie liściki, w których zapisane będą dobre rady dla przyszłych rodziców. Podczas imprezy baby shower, takie porady można także wspólnie przeczytać. Z całą pewnością spowoduje to dużo śmiechu i sprawi, że goście będą się rewelacyjnie bawić. Takie rady mogą być spisane w sposób jak najbardziej poważny, ale także lekko prześmiewczy. Dzięki temu dobry humor będzie gwarantowany. Dobre rady będą też wspaniałą pamiątką na dalsze lata. To dlatego ciekawym pomysłem będzie podpisanie karteczek, tak aby pamiętać, od kogo była dana porada. Na pewno będzie to doskonała zabawa.

Malowanie śpioszków lub brzucha ciężarnej

Zdecydowanie są to najbardziej kreatywne zabawy na baby shower, jakie można wskazać. Do tego są one spotykane coraz częściej. Faktycznie powodują dużo śmiechu i są ponadczasową rozrywką. Wystarczy po prostu pomalować brzuch ciężarnej w dowolny sposób. Należy jednak pamiętać o tym, aby korzystać z bezpiecznych flamastrów, które łatwo można zmyć i nie wnikają do krwi. Oprócz tego stworzyć można własne śpioszki. Do tego przydadzą się zwykłe, białe śpioszki, które goście będą mogli dowolnie ozdobić. Mogą znaleźć się na nich różnego rodzaju hasła, rysunki, a także dodatki, które uczynią je wręcz wyjątkowymi.

Artykuł napisała:
Monika Szczepańska – absolwentka dziennikarstwa.
Pisząca o podróżach, modzie i lifestylu.