Balustrady szklane – co warto o nich wiedzieć?

Balustrady szklane – co warto o nich wiedzieć?

26 sierpnia 2021 0 By Redakcja

W ostatnich latach widać wyraźnie zwiększone zainteresowanie barierkami ze szkła. Okazuje się, że balustrady szklane coraz częściej pojawiają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domów czy budynków użyteczności publicznej. Sprawdzają się bowiem na balkonach, przy schodach czy na tarasach. Co sprawia, że sięgamy po nie coraz częściej? Przekonaj się, co je wyróżnia.

Balustrady szklane są jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Co istotne, istnieje możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb – zarówno pod względem wymiaru, jak i wykończenia. Z tego względu bardzo często sięgają po nie przedsiębiorcy, którzy chcą nadać swojej przestrzeni firmowej charakteru oraz osoby prywatne, którym zależy na realizacji nietypowego projektu. Czym jeszcze kierują się inwestorzy? Czym balustrady szklane wyróżniają się na tle innych rozwiązań dostępnych na rynku?

Szklana balustrada

Balustrady szklane wewnętrzne

Jedną z głównych zalet szklanych barierek jest to, że mogą optycznie powiększyć przestrzeń. Właśnie z tego względu bardzo często pojawiają się wewnątrz budynków – zarówno domów prywatnych, jak i lokali biurowych czy np. galerii handlowych. Balustrady szklane zamontowane przy schodach czy na jako zabezpieczenia piętra nie ograniczają dostępu promieniom słonecznym, dzięki czemu te mogą w bardzo przyjemny dla oka sposób doświetlać salon, domowe biuro czy pokój dzienny. Zwróć uwagę, że dzięki temu pomieszczenie jest jednocześnie jasne i przytulne.

Balustrady szklane sprawdzają się także w miejscach, do których światło naturalne dociera w małej lub niemal zerowej ilości. Są doskonałym rozwiązaniem, gdy planujesz zabezpieczyć schody prowadzące na poddasze czy strych, które nie są zlokalizowane przy oknach. Zwróć uwagę, że szklane barierki sprawią, że schody będą jednocześnie bezpieczne i estetyczne – to ciekawa ozdoba nowoczesnego domu.

Balustrady szklane balkonowe

Nowoczesne balustrady szklane doskonale sprawdzają się także po zewnętrznej stronie budynku. Ze względu na podwójną korzyść – zabezpieczenie i dużą przepuszczalność światła – mogą być wykorzystywane na balkonach, tarasach, schodach, trasach dla pieszych (np. w galeriach handlowych) czy balkonach francuskich.

Warto zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane są bardzo wytrzymałe. Do ich przygotowania wykorzystuje się odpowiednie materiały i właściwe technologie, które umożliwiają uzyskanie rozwiązań odpornych na stłuczenia i uszkodzenia. Właśnie dlatego nie ma obaw o ich zewnętrzny montaż – są bezpieczne i jednocześnie odporne zarówno na uderzenia i duży ciężar, jak i warunki atmosferyczne.

Należy także podkreślić, że szklane elementy do balustrad bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jeśli planujesz ich montaż po zewnętrznej stronie budynku, musisz jedynie zadbać o zastosowanie odpowiedniego impregnatu, by zminimalizować negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Dzięki niemu na szklanej powierzchni wytworzy się hydrofobowa powłoka ochronna, dzięki której usuwanie zanieczyszczeń jest możliwe za pomocą zwykłej ściereczki.

Zakup i montaż balustrady szklanej

Niezależnie od tego, gdzie planujesz montaż, elementy do balustrad szklanych zawsze powinieneś zamawiać u sprawdzonego dystrybutora. To bardzo ważne, by do ich przygotowania wykorzystywane były materiały ze sprawdzonego źródła, a zatrudnieni specjaliści dysponowali niezbędną wiedzą i narzędziami do prawidłowej realizacji zlecenia. To szczególnie ważne, jeśli decydujesz się na balustrady do samodzielnego montażu – pamiętaj, że skompletowany zestaw musi cechować najwyższa jakość.

Szklana balustrada

Na uwagę klientów indywidualnych i inwestorów planujących duże inwestycje zasługuje oferta firmy Avis. To doświadczone przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją, sprzedażą i montażem balustrad na terenie całego kraju. Oferowane przez nich rozwiązania są więc w pełni dopasowane do potrzeb polskiego klienta. To dla ciebie pewność, że oferowane realizacje sprawdzą się na lata.