Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe bez kucia wylewki?

Czy można zrobić ogrzewanie podłogowe bez kucia wylewki?

21 lutego 2022 0 By Redakcja

Na rynku istnieje kilka sposobów na ogrzanie mieszkania lub domu. Jedną z tych metod jest ogrzewanie podłogowe. A jeśli w Twoim mieszkaniu są już zainstalowane grzejniki? Czy w takim przypadku musisz zapomnieć o ogrzewaniu podłogowym? Jak się okazuje niekoniecznie. Rozwiązaniem jest ogrzewania podłogowego. co to jest? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Poznaj plusy ogrzewania podłogowego

Jeśli chcesz cieszyć się ciepłymi podłogami, pomocne może być ogrzewanie podłogowe. Jest to ogrzewanie niskotemperaturowe, co oznacza, że czynnik grzewczy krążący w istniejących instalacjach nie musi być podgrzewany do wysokich temperatur w celu odprowadzenia ciepła. W takim przypadku podłoga będzie tak ciepła, że nie będzie gorętsza niż temperatura Twojej skóry. Będzie to temperatura dość zbliżona do temperatury powietrza, dzięki czemu poczujesz ciepło w całym pomieszczeniu, nie tylko w pobliżu kaloryfera. Pompy ciepła dobrze współpracują z tym rodzajem ogrzewania, co pozytywnie wpływa na koszty ogrzewania.

Jakie korzyści daje frezowanie pod ogrzewanie podłogowe?

Aby wykonać montaż ogrzewania podłogowego w pierwszej kolejności układamy rury ogrzewania podłogowego, a następnie wykonywana jest wylewka. Co jeśli wylewka została już zrobiona ? W takim przypadku można wykonać frezowanie pod ogrzewanie podłogowe. Pozwala to na instalację tego urządzenia grzewczego nawet tam, gdzie istnieje już inne źródło ciepła, takie jak grzejnik. Ogrzewanie podłogowe pozwala cieszyć się ciepłymi podłogami nawet w budynkach mieszkalnych, w których tego typu ogrzewanie nie było zapewnione podczas budowy. Ogrzewanie to może być stosowane w miejsce istniejącej instalacji i współpracować z miejskimi systemami grzewczymi lub pompami ciepła.

[obraz_1]

Jak działa ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe polega na umieszczeniu rur pod podłogą i rozprowadzeniu czynnika grzewczego w tych rurach. Co zrobić, jeśli masz inny rodzaj ogrzewania i chcesz zmienić go na ogrzewanie podłogowe? W takim przypadku konieczne jest frezowanie podłogi. Dlatego ogrzewanie podłogowe można montować układając rury w przestrzeni frezowania. Jest to możliwe nawet w starych budynkach. Dzięki temu komfort cieplny można osiągnąć w każdym pomieszczeniu.

[obraz_2]

Ogrzewanie podłogowe – frezowanie a wysokość pomieszczenia

W przypadku podłóg frezowanych nie ma konieczności wykonywania nowego jastrychu, aby ułożyć rury ogrzewania podłogowego. Dzięki temu nie zmienisz wysokości pomieszczenia. Ogrzewanie w ten sposób nie będzie miało negatywnego wpływu na konstrukcję budynku, ponieważ rury grzewcze zostaną zainstalowane w istniejącej podłodze, a Ty będziesz się mógł cieszyć ciepłą podłogą.