Dlaczego warto kupić lodówkę marki Amica?

Dlaczego warto kupić lodówkę marki Amica?

23 czerwca 2022 0 By Redakcja

Artykuł sponsorowany.

Pojemna, ekonomiczna lodówka to niezbędny element wyposażenia każdej kuchni. Nawet jeśli na co dzień nie gotujesz zbyt wiele w domu, warto postawić na model odpowiadający potrzebom domowników. Urządzenia marki Amica wyróżniają się na tle innych funkcjonalnością i niezawodnością. Sprawdź, które sprzęty tej firmy najlepiej wybrać i na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Które funkcje lodówek są najbardziej przydatne

Producenci prześcigają się w wyposażaniu swoich chłodziarek w coraz to nowsze funkcje. Jednak nie wszystkie z nich są w równym stopniu przydatne w praktyce. Jakie opcje powinien mieć Twój sprzęt, aby rzeczywiście ułatwiał Ci codzienną pracę w kuchni, a z jakich możesz spokojnie zrezygnować? Które z nich wyróżniają lodówki marki Amica spośród innych urządzeń chłodzących?

No frost

To zdecydowanie jedna z najbardziej praktycznych funkcji lodówek. Ta nowoczesna technologia zapobiega powstawaniu lodu i szronu wewnątrz urządzenia. W praktyce oznacza to brak konieczności regularnego rozmrażania chłodziarki, które było niezbędne w przypadku starszych modeli. Dzięki temu oszczędzasz mnóstwo pracy i czasu. Brak szronu przekłada się również na mniejsze zużycie energii elektrycznej, a więc i mniejsze rachunki za prąd.

Zmiana kierunku otwierania drzwi

Opcja, o której często nie myśli się w momencie zakupu sprzętu, a w praktyce okazuje się bardzo przydatna. Dzięki niej możesz samodzielnie dopasować lodówkę marki Amica do konkretnej aranżacji w kuchni. Z łatwością przełożysz drzwi na drugą stronę, jeśli będzie tego wymagał remont kuchni czy zmiana ustawienia mebli.

Fresh Zone

To innowacja wprowadzona przez markę Amica. Urządzenia z funkcją Fresh Zone są wyposażone w specjalny pojemnik, w którym maksymalna temperatura nie przekracza 3 stopni Celsjusza. Przechowywane w nim produkty dłużej utrzymują świeżość. Świetnie sprawdza się w przypadku ryb czy mięsa.

Vit Control

Funkcja ta została zaprojektowana specjalnie z myślą o przechowywaniu owoców i warzyw przez dłuższy czas. Przystosowane do tego pojemniki zapobiegają oddawaniu wilgoci przez produkty, dzięki czemu dłużej pozostają one świeże.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze lodówki?

Poza wymienionymi wyżej funkcjami, przy porównywaniu modeli lodówek warto zwrócić uwagę również na:

  • pojemność,
  • zużycie prądu,
  • walory estetyczne.

Pojemność urządzenia dopasuj do swoich indywidualnych potrzeb. Większe lodówki lepiej sprawdzą się w przypadku dużych rodzin, które regularnie robią duże zakupy i na co dzień jadają w domu. Osoby, które preferują spożywanie posiłków poza domem, spokojnie zadowolą się mniejszym modelem.

Jeśli chodzi o zużycie prądu, modele marki Amica zużywają przeciętnie ok. 260 kWh prądu przez rok. W przypadku najbardziej ekonomicznych, małych wersji lodówek jest to natomiast zaledwie 99 kWh.

Chociaż w porównaniu do funkcji no frost, czy pojemności chłodziarki, estetyka wydaje się zdecydowanie mniej istotna, nie powinieneś jej pomijać w swoim wyborze. Przecież każdy lubi mieszkać w pięknych wnętrzach. Warto więc włożyć nieco wysiłku w to, by sprzęt dobrze komponował się z pozostałymi elementami wystroju kuchni. Oprócz klasycznych białych modeli, Amica oferuje też lodówki czarne i srebrne. Ciekawą propozycją są urządzenia w stylu retro, z charakterystyczną klamką, nawiązujące stylistyką do chłodziarek sprzed lat.

Lodówki Amica w ofercie Neonet

W poszukiwaniu konkretnego modelu lodówki marki Amica warto zwrócić uwagę na ofertę Neonet. Sklep ma w swoim asortymencie duży wybór chłodziarek o różnych pojemnościach i kolorach. Dodatkowym atutem są konkurencyjne ceny i możliwość rozłożenia płatności na dogodne raty. Nie czekaj, tylko już dziś zapoznaj się z urządzeniami dostępnymi w Neonet. Z pewnością znajdziesz wśród nich takie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.