Do czego służą rolety okienne?

Do czego służą rolety okienne?

29 sierpnia 2022 0 By Redakcja

Roleta okienna to podstawowe wyposażenie okna w każdym domu i mieszkaniu. Można je zobaczyć dosłownie wszędzie. Nic w tym dziwnego, ponieważ rolety okienne zapewniają nam prywatność co z kolei przekłada się na poczucie większej swobody w naszym domu, szczególnie, gdy obok mamy ciekawskich sąsiadów.

Dzięki roletom możemy ograniczyć widoczność naszego pomieszczenia z zewnątrz oraz ograniczyć ilość wpadającego światła dziennego do naszego mieszkania. Rolety okienne oprócz wspomnianych funkcji mogą jednocześnie stanowić swojego rodzaju dekorację wnętrza.

Jakie są rodzaje rolet okiennych i czym się różnią ?

Na rynku jest wielu producentów oferujących swoje produkty. Dlatego też, aby móc wyróżnić się ofertą spośród wielu, pojawiają się coraz to bardziej innowacyjne produkty. Tak też dzieje się na rynku rolet okiennych. W sklepach możemy wybierać spośród wielu rodzajów, które różnią się między sobą: materiałem, gramaturą, designe’em, ceną, kolorem, fakturą itd. Poniżej przedstawiamy opis kilki rodzajów rolet okiennych dostępnych na rynku:

  • Rolety materiałowe – Rolety materiałowe to jedne z pierwszych, które pojawiły się na rynku. Są to klasyczne rolety, które zrobione są z jednego materiału o większej gramaturze, która umożliwia całkowite zablokowanie światła wpadającego do pomieszczenia. Regulowane są w sposób tradycyjny przy pomocy sznurka. Rolety materiałowe można zamówić na konkretny wymiar i wybrać spośród szerokiego wachlarza kolorów.
  • Rolety dzień-noc – Rolety dzień-noc stosunkowo niedawno pojawiły się w asortymencie sklepów. Roleta dzień noc umożliwia regulację światła w pomieszczeniu, zarazem nie zwijając całkowicie rolety, lecz pozostawiając ją rozwiniętą na całej długości okna. Taki zabieg pozwala zasłonić widok pomieszczenia, ale jednocześnie umożliwia przepuszczanie częściowej ilości światła. Jest to możliwe dzięki temu, że roleta dzień-noc zrobiona jest z dwóch rodzajów materiałów, które ułożone są naprzemiennie w kształcie pasów wzdłuż szerokości okna. Jedne pasy są zrobione z grubszego materiału, który blokuje światło, a drugi materiał zawiera większą przezierność światła.

Jeżeli jesteś osobą, której zależy na wyjątkowym akcencie w aranżacji wnętrza, warto wybrać rolety rzymskie. Rolety rzymskie to nowe rozwiązanie, stworzone z myślą o tych, którzy chcą postawić na coś ponadczasowego i unikatowego. Niewątpliwie stanowią ciekawą dekorację i skupiają spojrzenia wszystkich osób tuż przy wejściu do pomieszczenia. Bez wątpienia jest to ulubiony produkt projektantów wnętrz.