Dodatki w mieszkaniu, które ocieplą wnętrze – nasze propozycje

Dodatki w mieszkaniu, które ocieplą wnętrze – nasze propozycje

18 lipca 2022 1 By Redakcja

Nie da się ukryć, że atmosferę w domu tworzą przede wszystkim ludzie, jednak każdy z nas chce mieszkać w przytulnych wnętrzach. Jak ocieplić dom czy mieszkanie, dzięki prostym trikom, które nie zrujnują Twojego domowego budżetu? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Jak ocieplić wnętrze dodatkami — proste i niedrogie rozwiązania

Zanim wybierzesz się na zakupy, pomyśl co sprawia, że czujesz się się dobrze. Wybierz dodatki, które lubisz. Nie pozostawiaj kolorów przypadkowi. Pamiętaj, że barwy mają wpływ na nasz nastrój, niektóre wyciszaj, a inne dodają energii. Zastanów się, które z nich oddziałują na Ciebie pozytywnie. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które być może Cię zainspirują.
Blask świec i światło punktowe

Kojarzysz światło ze szpitali, przychodni czy urzędów? Niby to tylko oświetlenie, a sprawia, że pomieszczenie od razu wydaje się “zimne” i nieprzyjazne. Odwrotny efekt uzyskasz stosując rozproszone, punktowe oświetlenie — z lamp stojących, a jeszcze lepiej — takie pochodzące z kominka. Alternatywne i o wiele tańsze rozwiązanie to po prostu świeczki.
Mieszkańcy Danii uchodzą za najszczęśliwszy naród na świecie. Czy to przypadek, że w ich domach nigdy nie brakuje świec. Podobno światło świec działa relaksująco. Świeczki to również doskonały dodatek, dzięki którym w Twoim mieszkaniu zrobi się bardziej przytulnie
Miękkie materiały

Puchaty dywan, puszyste poduszki i mięciutkie narzuty — te wszystkie dodatki sprawią, że mieszkanie stanie się Twoim azylem. Miejscem, do którego chętnie będziesz wracać po całym dniu pracy. O czym jeszcze warto pamiętać? Nawet jeśli zdecydujesz się na rolety, nie kończ na tym. Inaczej pokój będzie przypominać biuro — wprawdzie ładne, ale nieco surowe i sterylne. Jak to zmienić? Koniecznie kup firanki lub zasłony. Przekonasz się, że od razu zrobi się bardziej domowo.

Rośliny

Bez względu na to, czy masz małe, czy duże mieszkanie, na kwiaty zawsze znajdzie się miejsce. Rośliny w pomieszczeniu nie tylko ładnie wyglądają, ale także — za sprawą fotosyntezy — produkują tlen i sprawiają, że jest go po prostu więcej. Ponadto, niektórzy twierdzą, że roślinność w pomieszczeniu zmniejsza stres i działa odprężająco.

Ciepłe kolory ścian

Podobnie, jak kwiaty, działają kolory. Te ciepłe jak brązy, pomarańcze, czy żółcie sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Kojąco działa również zieleń , lecz ta bardziej stonowana oraz wszelkie kolory ziemi.

Jak ocieplić mieszkanie — podsumowanie

Mieszkanie to miejsce, w którym chcesz czuć się dobrze i bezpiecznie. To niejako Twój azyl, prywatny świat, do którego nie wszyscy mają wstęp. Pragniesz, by panował w nim spokój i harmonia. Niestety, może się zdarzyć, że jakieś nieprzewidziane zdarzenie może to wszystko zakłócić, a na dodatek nadwyrężyć Twój domowy budżet. Sposobem, by uniknąć konsekwencji przykrych niespodzianek, może być ubezpieczenie mieszkania.