Dokąd warto się wybrać na wakacje w Polsce

Dokąd warto się wybrać na wakacje w Polsce

31 maja 2019 0 By Redakcja

Sprawdź co w Polsce jest jeszcze do odkrycia! Już powoli znikają zakątki naszego kraju nieskażone typowym turystycznym splendorem, który rujnuje klimat danego miejsca. Jednak i wśród nich można znaleźć perełki warte zwiedzenia.

Romantyczne ruiny i strzegące szlaków zamki

Zamki, w których wnętrzu czuć tą aurę średniowieczna, zachwycają swoim wyglądem. Pozostałości murów obronnych, tworzących romantyczną scenerię. Dla takich widoków warto wybrać się w kilka miejsc na naszej mapie. Także jeśli interesuje Was historia to już wiecie dokąd pojechać na wakacje.

Zamek w Odrzykoniu

Zamek w Odrzykoniu leżący na terenie Podkarpacia przy szlaku na południe kontynentu stanowi do dziś piękny widok. Jego ruiny są widoczne już z daleka, gdzie góruje nad lasami i okolicznymi wioskami. O samym zamku krąży dużo powieści potwierdzonych zapiskami jak i legend. Jedna z nich posłużyła Aleksandrowi Fredro za podstawę do napisania „Zemsty”. Dokładnie historia konfliktów zaczyna się w tym zamku i trwa około 30 lat. Jeśli mieszkacie w okolicy Podkarpacia to na wakacje jest to idealne miejsce.

Zamki strzegące Dunajca

Piękno okolic sprawia, że to idealne miejsce na wakacje. Tam nad zalewem nie tylko odpoczniemy w pobliżu wody, odetchniemy świeżym powietrzem, ale też zetkniemy się ze średniowiecznym rycerstwem i… Inkami. Według legendy jeden z potomków węgierskiego rodu Berzewiczy wyjechał w świat i trafił do Ameryki Południowej. Tam się ożenił i żył przez jakiś czas, po podboju dokonanym przez Hiszpanów wrócił z rodziną do Europy Południowej, a następnie osiadł właśnie na zamku w Niedzicy. A wraz z nim przybył w te strony skarb Inków, do dziś nieodnaleziony.

Majestatyczny zamek w Mosznej

Piękna budowla z ogromną ilością wież i też niemałą liczbą pokoi, bo liczy ich aż 365. Czy to sugestia dotycząca dni roku? Nie wiem. Należał bowiem do młodego śląskiego rodu Tiele-Wincklerów. Sam zamek sprawia przepiękne wrażenie, odbija się w wodze stawu jak Tadż Mahal. Tło dla całego widoku stanowią piękno zieleni ogromnego parku. Ten zamek znajduje się w okolicy Opola. Także mieszkańcy okolicy mają dokąd na wakacjach robić sobie kuszące wypady.

Zamek Czocha – historie niepotwierdzone

Niektóre zamki, jak słynny Książ, odegrały swoją rolę także w niedalekiej przeszłości. Wśród tego szacownego grona jest też Zamek Czocha położony w miejscowości Sucha, znajdującej się w województwie dolnośląskim. Jest to nie tylko świetnie zachowana bryła, ale też oblegany przez filmowców plan. Zamek równie często występuje w filmach jak Leonardo DiCaprio, no może przesada, ale kręcono tu miedzy innymi:

  • Dolina szczęścia, legenda;
  • Święta wojna;
  • Poza Lasem Sherwood.

Zamek ten słynie z wielu legend. Między innymi podaje się, że tu była szkoła szyfrantów Abwehry, a także krąży legenda o ukrytym w nim skarbie. Jadąc doń na wakacje można poczuć dreszczyk emocji.

Szlakiem Orlich Gniazd

Dokąd na wakacje pojechać rowerem? Jeśli chcecie jeszcze zwiedzić piękne warownie to proponuję Szlak Orlich Gniazd. Na trasie z Krakowa do Częstochowy stoi aż 16 majestatycznych budowli rycerskich, a ich zwiedzanie jest możliwe nawet rowerem. Wokół całej trasy jest mnóstwo atrakcji turystycznych i agroturystyk. Sam szlak ma oficjalną stronę, na której znajdziecie mnóstwo ofert turystycznych jakie są w okolicy każdego zamku oraz inne przydatne informacje. W zamkach są także organizowane imprezy kulturalne.

Jak relaks to tylko w SPA

Przeglądając oferty większości SPA w Polsce zauważamy, że to nie tylko duży zestaw zabiegów relaksujących mających wspomóc nasze odprężenie i zregenerować siły. Są to też pełne luksusu hotele umieszczone w najpiękniejszych zakątkach kraju.

Kwiat na tle basenu

pixabay.com

Hotel Arłamów w Bieszczadach

Arłamów to niewielka miejscowość znana jednak na cały świat. Obecnie hotel zyskał drugie życie i wnętrza zachwycają swoją przestronnością, a okolica pięknymi widokami. Jak dopada Was jesienne zniechęcenie, to pobyt w tym miejscu i podziwianie bieszczadzkiej złotej jesieni doda Wam sił na całą zimę. Już wiecie dokąd jechać na wakacje u progu jesieni.

Hotel nad Dunajcem? To pewnie chodzi o Heron

Wnętrze hotelu Heron zachwyca spokojem i stabilnością. Wszystko urządzone ze smakiem i klimatem ale bez zbędnej przesady. Tu się czuje klimat okolicy. Dla tych widoków, podgrzewanego basenu i Jacuzzi przyjeżdża wielu gości, to miejsce stworzone właśnie do nabrania dystansu.

Talaria Ladies SPA

To miejsce powstało z myślą o kobietach pragnących odpoczynku. Tu ze spokojem panie mogą przebierać między różnymi zabiegami oferowanymi przez hotel. Jest to świetna opcja z dedykacją dla pań szukających tylko relaksu.

Warto zaznaczyć, że wiele obiektów SPA powstało w miejscach z bogatą historią. Chociażby wspomniany Arłamów. Także panowie, którzy nie przepadają za leniuchowaniem w wannie mogą zwiedzać okolice takich miejsc do woli. Wystarczy tylko podsunąć wybrance odpowiedni hotel, aby rozkoszować się widokami w okolicy i historią.