Jak powiesić zdjęcia bez wbijania gwoździ?

Jak powiesić zdjęcia bez wbijania gwoździ?

5 kwietnia 2022 0 By Redakcja

Marzą Ci się drobne zmiany w salonie? Chcesz urozmaicić wystrój sypialni? Jeśli tak, stwórz rodzinną galerię ze zdjęć! Fotografie wyeksponowane na ścianie nie tylko ożywią pomieszczenie, ale też pozwolą Ci zachować w pamięci najcenniejsze momenty spędzone z bliskimi. Nie wiesz, jak powiesić obraz bez wiercenia? To nic trudnego! Mamy dla Ciebie kilka sprytnych wskazówek, dzięki którym nie zniszczysz powierzchni wbijaniem gwoździ i wierceniem dziur! Sprawdź!

Galeria zdjęć – prosty sposób na udekorowanie ścian

Być może myślisz, że nie ma nic łatwiejszego niż przymocowanie do ściany kilku zdjęć. Wbrew pozorom, przy tej czynności przydatna jest podstawowa wiedza na temat układów i techniki budowania takiej galerii. Jeśli wybrałeś już fotografie, które mają zawisnąć w pokoju, ustal ich położenie. Zdjęcia możesz umieścić w jednej linii na tej samej wysokości lub rozplanować je w kształcie prostokąta czy kwadratu. Wówczas musisz pamiętać, że odległość między obrazkami powinna być identyczna. Najprościej ułożyć całą kompozycję na podłodze, a następnie przenieść ją na ścianę. W ten sposób unikniesz chaosu i otrzymasz satysfakcjonujący efekt.

Jak powiesić obrazy bez wiercenia?

Jeszcze do niedawna przytwierdzanie zdjęć do ściany wiązało się z koniecznością sięgania po młotek i gwoździe. Nierzadko trzeba było też wiercić dziury, co wymagało użycia odpowiedniego sprzętu. Na szczęście dzisiaj to już przeszłość, a wieszanie dekoracji jest bezpieczne, szybkie i nie powoduje bałaganu. Jeśli nie wiesz, jak powiesić obraz na ścianie bez wiercenia, sięgnij po samoprzylepne gwoździe tesa® o regulowanej wysokości. Dzięki temu inteligentnemu systemowi montażowemu z łatwością przymocujesz małe i duże dzieła sztuki, bez dziur, brudu i kurzu. Co więcej, te sprytne rozwiązania umożliwiają przytwierdzanie ozdób na różnych powierzchniach, w tym na tapetach, tynku oraz kosztownych kafelkach. W razie potrzeby obrazki w każdej chwili możesz zdjąć, a gwoździe usunąć bez śladu.

Aby ekspozycja była udana… O czym jeszcze musisz pamiętać?

Wiesz już, jak powiesić obraz bez wiercenia dziur. By galeria ścienna była niepowtarzalna, zwróć jeszcze uwagę na kilka istotnych kwestii. Zdjęcia staraj się umieścić na wysokości, z której będziesz je oglądać. Zgodnie z tą zasadą, centralny punkt ekspozycji powinien znajdować się ok. 150-160 cm od podłogi. Pamiętaj też, że wybrane fotografie powinno coś ze sobą łączyć. Najlepiej wybierz jeden motyw i wokół niego zbuduj całą kompozycję. Możesz zainspirować się kolorystyką zdjęć, ich tematyką, a także kształtem ramek. Tylko od Ciebie zależy, na jaki wzór się zdecydujesz.

Zadbaj o estetyczny wygląd ścian i wybierz samoprzylepne gwoździe!

Jeśli chcesz uzyskać ładną dekorację ściany w salonie czy w innym pomieszczeniu, wystarczy, że będziesz trzymać się kilku prostych wytycznych. Dzięki samoprzylepnym regulowanym gwoździom tesa® nie musisz nawet wyjmować skrzynki z narzędziami. Mocowanie obrazków przy ich użyciu to sprawdzony i skuteczny sposób na zachowanie estetycznego wyglądu ścian: bez dziur i zbędnego bałaganu.