Jak wybrać odpowiedniego dewelopera?

Jak wybrać odpowiedniego dewelopera?

9 listopada 2021 0 By Redakcja

Wybierając dewelopera, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Rynek nieruchomości w Polsce rozwija się bardzo szybko, a konkurencja między firmami rośnie z dnia na dzień. Konkurują one o większą liczbę klientów i oferują bardzo różnorodne oferty. Jednak świadomość tego, jak to działa, pozwoli Ci wybrać takiego dewelopera, który nie wyłudzi pieniędzy od swojego klienta.

Jakie są rodzaje firm deweloperskich?

Sektor deweloperski składa się głównie z trzech grup: indywidualnych przedsiębiorców, firm rodzinnych oraz dużych międzynarodowych koncernów. Istnieją również firmy budowlane, które wykonują wszystkie usługi od A-Z przy budowie domów jednorodzinnych lub apartamentowców aż po regionalne osiedla mieszkaniowe.

Na rynku pierwotnym wiele mieszkań, które znajdują nabywców, znajduje się w fazie „dziury w ziemi”, podczas której potencjalni nabywcy często kupują mieszkania jeszcze przed zakończeniem budowy domu. Wynika to z faktu, że nabywcy mogą wybrać te, które najbardziej im odpowiadają (pod względem wielkości lub lokalizacji), kupując lokale z wyprzedzeniem.

Gdy decydujesz się na taki krok, a inwestycja nie jest jeszcze ukończona, szczególnie ważna powinna być reputacja i wiarygodność dewelopera w Krakowie. Odpowiednia opcja pozwoli Ci ograniczyć ryzyko inwestycyjne, zapewni, że otrzymasz mieszkanie w dobrym stanie technicznym, a także pozwoli Ci szybko dochodzić swoich praw i w razie potrzeby żądać poprawy.

Zbadaj pochodzenie dewelopera.

Im dłużej firma działa, tym lepiej. Długa kariera dewelopera świadczy o jego rentowności i umiejętnościach zarządzania nieruchomościami. Wiele lat doświadczenia oznacza również, że deweloper posiada sieć dotychczasowych wykonawców, którzy szybko i bezbłędnie budują mieszkania zgodnie z prospektem.

Sprawdź portfolio

Budynki wznoszone w mieście powinny być zróżnicowane nie tylko liczbowo, ale i architektonicznie. Jeśli w historii zrealizowanych inwestycji można znaleźć budynki o różnej wielkości, typie czy standardzie, rośnie prawdopodobieństwo, że kolejne osiedle odniesie sukces. Warto też śledzić, ile projektów dany deweloper zrealizował w Twojej okolicy – świadczy to o jego zrozumieniu wymagań lokalnego rynku i o tym, że ma kompetentnych podwykonawców.

Zobacz, jakie certyfikaty i nagrody zdobył deweloper

Najważniejszy jest Certyfikat Dewelopera, który otrzymują firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, w dobrej kondycji finansowej, które mogą ręczyć za swoją budowę i odpowiedzialność finansową wobec klienta.