Jak wybrać stół do jadalni w stylu industrialnym?

Jak wybrać stół do jadalni w stylu industrialnym?

5 maja 2022 0 By Redakcja

Marzy Ci się jadalnia w stylu industrialnym i szukasz inspiracji jaki stół będzie odpowiedni? W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć Ci to czym powinieneś się kierować przy wyborze odpowiedniego stołu by zagospodarować swoją przestrzeń.

Zacznijmy w takim razie od początku i zadajmy sobie pytanie: Czym właściwie jest styl industrialny? Ten styl to przede wszystkim duża otwarta przestrzeń, ogromne okna oświetlające wszystko naturalnym światłem, a co za tym idzie przede wszystkim prostota i minimalizm. Styl ten przypomina co nie co stare, ogromne fabryki. To w teorii bardzo proste i stonowane wnętrza, ale za to są bardzo stylowe i z pewnością będą zyskiwać na swojej popularności. Najważniejsze zasady stylu industrialnego to przede wszystkim:

  • duża przestrzeń – czyli najważniejszy element tego stylu, wysokie pomieszczenia z ogromnymi oknami zapewniają poczucie przestrzeni i swobody,
  • stonowane kolory – królują tu przede wszystkim biele, szarości i beże, świetnie odnajdą się tutaj również drewniane meble,
  • surowe materiały – do tego stylu idealnie pasować będzie surowy beton, szkło, metal jak i drewno zarówno na ścianach, podłodze oraz meblach i dekoracjach,
  • prosta forma,
  • brak firanek i zasłon – dodatek ten zabiera przestrzeń, która jest przecież tak ważna w tym stylu,
  • stare przedmioty – rzeczy te dodadzą stylu naszej przestrzeni.

Jaki stół wybrać?

Zatem chcąc stworzyć jadalnię w stylu industrialnym musisz kierować się właśnie zasadami wymienionymi wyżej. A co jest najważniejszym miejscem w jadalni? Oczywiście, że jest to stół  z krzesłami przy którym, razem z naszą rodziną i przyjaciółmi będziemy spędzać miłe chwile i spożywać z pewnością pyszne posiłki. Industrialne stoły do jadalni, to przede wszystkim te stworzone w stylu minimalistycznym. Stoły idealnie tutaj pasujące to te które, posiadają metalową podstawę oraz blat z surowego drewna lub metalu. Jako industrialny stół do jadalni świetnie sprawdzi się również stół ze szklanym blatem lub też taki który, wykonany jest z kilku połączonych ze sobą materiałów takich jak: drewno, szkło, metal, a nawet beton. Taki mebel idealnie podkreśli styl naszej jadalni jak i nada jej funkcjonalności.

Najlepiej jednak wybrać stół z metalowym bądź drewnianym blatem. Szklane blaty mogą w bardzo łatwy sposób uleć zniszczeniu. Trudniej także zadbać o czystość przy okazji szklanego blatu. Bardzo łatwo ulega on tak zwanemu palcowaniu i już nie jest tak efektowny. Dlatego jeśli zdecydujemy się na zakup właśnie takiego stołu do naszej jadalni w stylu industrialnym musimy o tym pamiętać i często przecierać stół płynem do mycia szyb lub specjalnym preparatem, by zachować estetykę naszego wnętrza.

Oryginalne stoły do industrialnej jadalni – czyli lekkie przełamanie prostoty.

Jako industrialne stoły do jadalni świetnie sprawdzą się również te z oryginalną podstawą. Mogą to być geometryczne wzory, które dalej zachowują swoją prostą formę ale wyglądają oryginalnie i nadają wnętrzu stylu. Najlepiej gdyby podstawa wykonana była z metalu, by zachować zamysł używania surowych materiałów w naszym wnętrzu.

Co w takim razie z krzesłami?

Wybierając krzesła do jadalni w tym stylu starajmy się dopasować je do naszego stołu. Zachowajmy jego kolorystykę jak i formę. Właśnie dlatego jeśli zdecydujemy się na stół z metalową podstawą postarajmy się również znaleźć takie krzesła, by zachować prostotę wnętrza i  dopasować wszystko do siebie.

Jednak pamiętaj, że to ty będziesz korzystał z tego wnętrza. Dopasuj je do swoich wymagań i preferencji. Nie bój się improwizować i nadawać swojemu wnętrzu oryginalności poprzez różne wzory i nietypowe przedmioty. Twoje wnętrze nie musi wyglądać jak z katalogu wnętrz. Zaprojektuj je jak chcesz i żyj w nim jak chcesz.