Kiedy warto zdecydować się na montaż windy towarowej?

Kiedy warto zdecydować się na montaż windy towarowej?

23 listopada 2021 0 By Redakcja

Winda towarowa w firmie to istotne udogodnienie. Dźwig doceniany jest zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, które potrzebują wydajnego i bezpiecznego sprzętu do transportowania ciężkich przedmiotów pomiędzy kondygnacjami.

Stosowane w wielu firmach i budynkach, łatwe w montażu i niezwykle wytrzymałe windy towarowe znajdą zastosowanie w prawie każdej branży. Winda może pomóc w transporcie pionowym, niezależnie od tego, czy znajduje się w magazynie, w szpitalu, w warsztacie samochodowym, w hotelu czy na zapleczu sklepu.

Co to jest winda towarowa?

Winda towarowa, znana również jako dźwig towarowy została stworzony z myślą o podnoszeniu i opuszczaniu ciężkich ładunków. Warto jednak wiedzieć, że wybrane typy wind mogą przewozić zarówno ludzi, jak i towary. 

Z tego właśnie powodu, te urządzenia dźwigowe możemy podzielić na 2 rodzaje:

  • dźwig osobowo-towarowy – przewóz ludzi i ładunku,
  • platforma towarowa – wyłącznie transport towarów.

Windy towarowe mają wiele zalet, a główną jest to, że są niezwykle wydajnym sprzętem, który może wytrzymać olbrzymie obciążenia. Obecnie produkowane dźwigi towarowe mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa i da się je wykorzystać w przeróżnych warunkach. 

Czy warto zainstalować dźwig towarowy?

Bezpieczny i wydajny transport pionowy to priorytetowe zadanie w każdym przedsiębiorstwie. Dobrze zaplanowana i skutecznie realizowana translokacja towarów korzystnie wpływa na efektywność całego biznesu. Nowoczesna firma powinna być wyposażona w specjalistyczny sprzęt, który będzie bez ryzyka, sprawnie przewoził ładunki o znacznej masie i dużym gabarycie. Bez względu na rodzaj działalności – winda towarowa w firmie ma na celu ułatwienie pracy ludziom oraz zapewnienie szybkiego i wydajnego transportu pionowego.

Windy towarowe stanowią doskonałe rozwiązanie do wykorzystania w magazynach, halach produkcyjnych, sklepach  i wielu innych obiektach. Dźwigi oferuje stabilne i solidne rozwiązanie do przenoszenia cięższych ładunków. Ten rodzaj dźwigów może być instalowany wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – zawsze zgodnie z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego.

Jak długo trwa montaż windy towarowej?

Czas instalacji windy towarowej jest zależny w dużej mierze od kilku fundamentalnych czynników. Dla przykładu – niższy budynek będzie miał krótszy czas instalacji niż ten wyższy. Jeśli lokal posiada wewnątrz przestrzeń, która może być wykorzystana do konstrukcji dźwigu, to montaż potrwa krócej niż instalacja windy zewnętrznej. Winda towarowa zewnętrza nie narusza konstrukcji budynku, ale jej dobudowa może wiązać się z koniecznością zrobienia wykopów i wylewek, co z pewnością wydłuży montaż. 

Podsumowanie:

Warto pamiętać, że instalacja dźwigu jest dużym projektem budowlanym, ale dzięki zaangażowaniu profesjonalnej firmy – montaż windy towarowej, z całą pewnością przebiegnie płynnie i bez zakłóceń. Opłaca się wybrać wykonawcę dźwigu, który oferuje także usługi serwisowe oraz zajmuje się naprawą urządzenia.