Panel prysznicowy – jak wybrać najlepszy rodzaj panelu

Panel prysznicowy – jak wybrać najlepszy rodzaj panelu

13 czerwca 2022 0 By Redakcja

Nasza łazienka jest swoistą, prywatną twierdzą, w której staramy się odpowiednio zrelaksować po całym, ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Nie da się ukryć, że elementem niezbędny do każdej łazienki jest odpowiednio dobrany panel prysznicowy. To właśnie on pomoże nam się zrelaksować wieczorem, a także szybko pobudzi nas do działania z samego rana. Jednak obecnie rynek oferuje różnorodne rodzaje paneli prysznicowych, a co za tym idzie, wybór stał się niezwykle trudny. Jaki więc okaże się najlepszy?

Panel prysznicowy i jego design

Panel prysznicowy ma nie tylko spełniać swoją rolę funkcjonalną. Ma on również od naszej łazienki wnieść dodatkową wartość estetyczną. Wobec tego warto zauważyć, że rynek akcesoriów i wyposażenia łazienki obecnie oferuje mnogość, jeśli chodzi o kwestię wyboru paneli prysznicowych. Różnice mogą głównie polegać na:

  • materiale, z którego panel został wykonany- dostępne są zarówno modele wykonane z różnorodnych metali, ale także i z kamieni czy innych tworzyw;
  • fakturze- niektóre panele prysznicowe mają nieoczywistą fakturę, która skutecznie pomaga podnieść wartość estetyczną;
  • kolorze- panele prysznicowe, szczególnie te wykonane ze stali szczotkowanej czy też z aluminium mogą przybierać różnorodne barwy.

Jak więc widać, pod względem estetyki panel prysznicowy może zostać dopasowany idealnie do aranżacji, która już w naszej łazience istnieje. Oczywiście warto również przy tym uwzględnić swoje potrzeby i preferencje. Dobierając panel prysznicowy zgodny z wystrojem łazienki, można wykreować magiczną kompozycje. Wówczas każdy- poranny i wieczorny- prysznic, stanie się prawdziwą przyjemnością.

Funkcjonalność paneli prysznicowych

Jeśli kwestie estetyczne z wyborem panelu prysznicowego i być może nawet ewentualnej kabiny mamy już za sobą, to przyszła pora skupić się na jego funkcjonalności. Nie jest tajemnicą, że panel prysznicowy nie jest zależny od kabiny, jednak może wnieść do niej dodatkową praktyczność. Okazuje się, że niektóre modele mogą być wyposażone w baterię termostatyczną, co znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas brania prysznica, gdyż pozwala na zachowanie stałej temperatury. Niemniej jednak można znaleźć również panel prysznicowy do kabiny, który jest nam wstanie zaoferować dodatkowy hydromasaż. Oczywiście na rynku można znaleźć bardziej lub mniej zaawansowane panele prysznicowe, które z całą pewnością trafią w gusta nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zanim jednak zdecydujemy się na finalny zakup, warto sprecyzować nasze potrzeby i sprawdzić, który model będzie idealnie na nie odpowiadał. Wówczas z pewnością wybierzemy najlepszy dla siebie panel prysznicowy.

Panel prysznicowy i sposób jego montażu

Jednym z aspektów praktycznych wyboru panelu prysznicowego jest również jego montaż. Z pewnością nikt z nas nie zdecyduje się na zatrudnienie fachowej ekipy do zamontowania baterii. Nie tylko wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale także nie czujemy potrzeby takiego rozwiązania. Wobec tego poszukajmy panelu prysznicowego do kabiny, który cechuje się maksymalnie prostym montażem. Co prawda większość modeli spełnia to kryterium, jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy w sklepie bardziej zaawansowanych modeli, których montaż może przekroczyć nasze możliwości. Jeśli więc nie chcemy dodatkowo utrudniać sobie zadania, wybierajmy proste i klasyczne panele prysznicowe. Nie oznacza to wcale, że będą się one cechować mniejszą funkcjonalnością czy gorszą estetyką. Znacznie ułatwi nam to ich instalację i zredukuje ewentualne koszty.