Podłogi drewniane – jakość na lata

Podłogi drewniane – jakość na lata

21 lipca 2022 1 By Redakcja

Wykańczając wnętrze, każdy staje przed dylematem, w jaki sposób wykończyć podłogę. Mamy przecież tak dużo możliwości! Bez względu na to, jakie wnętrze wykańczasz, zdecyduj się na drewnianą podłogę. Doda ona stylu i smaku każdej aranżacji, tworząc ciepły, przytulny i niezwykle harmonijny nastrój. Czy wiesz, do jakich wnętrz podłogi drewniane pasują najlepiej?

Podłogi we wnętrzu – podstawa i fundament aranżacji

Podłoga jest tym elementem wnętrza, którego nie doceniamy, a który jest jednym z ważniejszych. Już wchodząc do wnętrza, pierwsze spojrzenie kierujemy zwykle właśnie na podłogę. Dzisiaj mamy mnóstwo możliwości jej wykończenia. Wciąż najpopularniejsza jest podłoga drewniana wykonana z desek podłogowych. Parkiety swoje triumfy święcą już od lat i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Równie popularne stały się panele, których największą zaletą jest bardzo szybki montaż. Naturalne podłogi są odpowiednie także na ogrzewanie podłogowe.

Podłogi drewniane – dlaczego warto?

Drewniane podłogi mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest ciepło, jakie zapewniają. Zarówno podłoga pokryta panelami, jak i parkietem gwarantuje doskonałą izolację termiczną. Poza tym, drewniana podłoga może być stosowana przez wiele lat, wymaga jedynie odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, zwłaszcza, jeśli mamy do czynienia z naturalnym drewnem. Panele podłogowe, które są obecnie coraz popularniejsze, mają tę zaletę, że bardzo szybko się je układa. W zaledwie kilka godzin Twoje wnętrze może zyskać zupełnie nową podłogę. Nowoczesne podłogi winylowe są odporne na wilgoć, dzięki czemu mogą być stosowane nie tylko w pokoju, ale nawet w kuchni czy w łazience. Piękno naturalnego drewna jest absolutnie niezastąpione.

Deski podłogowe i panele – jakie wybrać?

Podłogi drewniane idealnie nadają się do każdej aranżacji. Do wyboru masz wiele różnych możliwości. Pamiętaj, by dopasować odcień podłogi do całego wnętrza. Jeśli mowa o panelach, od kilku sezonów popularne są szarości, a jeśli chodzi o parkiety, tutaj wciąż najbardziej doceniamy naturalną kolorystykę drewna, z widocznymi słojami i niedoskonałości. Taka podłoga ociepli wnętrze i sprawi, że stanie się ono bardziej przytulne. Bez względu na przeznaczenie wnętrza, podłogi drewniane to doskonały pomysł, który zawsze się sprawdza. W połączeniu z innymi drewnianymi detalami, jak np. schody drewniane, stworzysz wyjątkową stylizację, a jednocześnie zyskasz trwałą podłogę na długie lata użytkowania. Podłogi drewniane to mądry wybór, który z pewnością okaże się trafny.