Tanie i niezawodne – top 5 najlepszych pomp hydroforowych

Tanie i niezawodne – top 5 najlepszych pomp hydroforowych

31 maja 2019 0 By Redakcja

Artykuł partnera

Woda z własnego ujęcia to luksus na który mogą pozwolić sobie posiadacze studni wierconych, a także kopalnych. Dzięki nim można uzyskać wodę zarówno do podlewania ogrodu, jak i do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kluczowe znaczenie ma dobór pompy hydroforowej wraz z osprzętem. Wśród dostępnych pomp hydroforowych można znaleźć urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej, cicho działające oraz posiadające odpowiednie ciśnienie robocze, które zapewnia komfort nie tylko podlewania ogrodu, ale również np. mycia samochodu. Przedstawimy, naszym zdaniem, top 5 pomp hydroforowych, które sprawdzą się na potrzeby działki i domu jednorodzinnego.

Miejsce 5: Wilo HWJ 50 L 20 3 m – brak przeszkadzających szumów i efektywna, ciągła praca

Na piątym miejscu w naszym rankingu znalazła się pompa hydroforowa Wilo HWJ 50 L 20 3 m, która ceniona jest przez użytkowników za cichą pracę, bez głośnych szumów. Jej główną zaletą jest wykonanie ze stali nierdzewnej, co gwarantuje trwałość na lata. Na uwagę zasługuje tu mocny silnik o mocy 0,75 kW. Ochrona silnika zapewnia ciągłość pracy i bezawaryjność. Nieco problematyczny może być krótki kabel urządzenia.

Miejsce 4: Ibo AJ 50/60 z automatem marki IBO – pomoże Ci w zasileniu fontanny w ogrodzie

Bardzo dobrze ocenianą i tanią pompą hydroforową jest Ibo AJ 50/60. To pompa powierzchniowa, która charakteryzuje się cichą pracą. Wykonanie korpusu i wału ze stali nierdzewnej gwarantuje odporność pompy na korozję. Automat dołączony do pompy służy do jej włączania i wyłączania. Kiedy ciśnienie wody spada poniżej minimalnego ustawionego na automacie pompa się włącza. Zatrzymanie przepływu wody w rurze z kolei powoduje wyłączenie pompy. Intuicyjne działanie zapewnia wydajność urządzenia a o wszelkim informują diody sygnalizujące. Taka pompa świetnie sprawdza się zarówno do zasilania gospodarstwa domowego, jak i ogrodowej fontanny. Dużą zaletą pompy hydroforowej jest jej moc, która wynosi aż 1,1 kW. Na uwagę zasługuje również wysoka wydajność, która wynosi aż 60 l/minutę.

Miejsce 3: Omnigena MH 1700 230V 1650W z osprzętem – doskonały wybór dla wymagających

Wkraczamy na podium. Tu znalazły się pompy hydroforowe, które charakteryzują się bardzo dużą wydajnością. Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się Omnigena MH 1700 230 V 1650W, która świetnie nadaje się zarówno do zasilenia w wodę studzienną domu, jak i ogrodu. Posiadając w ogrodzie systemy zraszania trzeba postawić na pompę o dużej wydajności. Ta pompa hydroforowa została wyposażona w manometr do mierzenia ciśnienia w instalacji, a także włącznik ciśnieniowy, który uruchamia się kiedy wskaźnik manometru znajduje się poniżej minimalnego poziomu. Pompa została wyposażona w zabezpieczenia gwarantujące ochronę przed przegrzaniem. Jej posiadacze doceniają łatwość jej użytkowania, a także wydajność na poziomie 130 l/minutę, co sprawia, że zapotrzebowanie zarówno ogrodu, jak i gospodarstwa domowego w czystą wodę z własnego ujęcia zostaje zaspokojone.

Miejsce 2: Pompa powierzchniowa BJ 45/75 – wybór wielu konsumentów

Jedną z najbardziej popularnych i cenionych pomp hydroforowych jest pompa powierzchniowa BJ 45/75 z osprzętem marki IBO. Pompa wykonana jest ze stali nierdzewnej i może pracować w czystej wodzie, pozbawionej piasku i innych zanieczyszczeń ściernych. Wyposażenie w układ ssący Venturiego zapewnia wysoką zdolność ssącą pompy. Użytkownicy cenią w niej wydajność, która pozwala na zaopatrzenie domu jednorodzinnego w nieprzerwane źródło wody z własnego ujęcia. Wydajność pompy wynosi bowiem 75 l/minutę, co w pełni zaspokaja potrzeby rodziny.

Miejsce 1: Grudfos 4651BPBB – zestaw hydroforowy z dziecinnie prostą instalacją

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znalazł się zestaw hydroforowy od Grundfos. Model Grudfos 4651 BPBB to pompa hydroforowa ze zbiornikiem o znacznej mocy wynoszącej 850 W. Pojemność zbiornika wynosi 24 litry. Cały osprzęt można zainstalować w ciągu 5 minut i jest to niezwykle proste. Maksymalne ciśnienie wynosi tu aż 6 bar, co sprawia, że strumień wody może być naprawdę silny. Zaletą pompy hydroforowej typu JP jest jej bardzo cicha praca.

Wśród oferty pomp hydroforowych można wybrać te z osprzętem, bądź osprzętem i zbiornikiem. Decyzja o doborze mocy urządzenia powinna być uzależniona od głębokości ujęcia wody, poziomu lustra wody i zmiennego poziomu lustra wody, a także średniego zapotrzebowania domu. Wybrane przez nas modele charakteryzują się wysoką wydajnością w połączeniu z niską ceną. Czy można chcieć więcej?