Zamiatarki ręczne niezastąpione jesienią

Zamiatarki ręczne niezastąpione jesienią

8 października 2021 0 By Redakcja

Zamiatanie chodników i podjazdów jest uciążliwe zwłaszcza w okresie jesiennym. Deszcze i wiatry przynoszą ze sobą nie tylko chłód, ale i piasek, ziemię, śmieci i resztki roślin, które wraz z opadami i podmuchami pojawiają się na kostce brukowej lub chodnikowych płytach. Usuwanie zanieczyszczeń utrudniają dodatkowo spadające z drzew liście, które szybko zaczynają się rozkładać i stają się śliskie. Sprzątanie zanieczyszczeń z chodników i podjazdów za pomocą mioteł jest mało efektywne, dlatego warto zastąpić je zamiatarkami ręcznymi, dostępnymi w sklepie internetowym. Co to takiego?

Czym są zamiatarki ręczne?

Zamiatarki ręczne marki Stiga, Haaga, Stihl to urządzenia, które zastępują zwykłe miotły i inne narzędzia wykorzystywane do zamiatania. Zamiatarka przypomina nieco kosiarkę, którą prowadzi się po trawniku. Zamiast ostrzy w zamiatarce zamontowane są okrągłe szczotki, które obracają się i zbierają zanieczyszczenia do specjalnego zbiornika. Pojemność zbiornika można dostosować do swoich potrzeb, dlatego sprzęt sprawdza się dobrze zarówno na dużych, jak i na małych powierzchniach. Urządzenie pozwala skutecznie usunąć piasek, ziemię, liście i inne śmieci bez schylania się i nadwyrężania mięśni.

Zamiatarki ręczne doskonale sprawdzą się na zewnątrz budynków użyteczności publicznej, firm, szpitali lub galerii handlowych. Dzięki nim pracownicy obsługi technicznej lub ekipy sprzątającej mogą szybko sprzątnąć przestrzeń przed budynkiem. Docenią to wszystkie osoby, które chcą wejść do środka, a także pracownicy porządkowi wewnątrz obiektu. Czysty chodnik i podjazd oznaczają mniej sprzątania podłóg wewnątrz budynku i pomieszczeń udostępnionych dla klientów.

Zamiatarka do kostki brukowej i chodników

Korzystanie z zamiatarek ręcznych jest proste. Obsługa polega jedynie na pchaniu rączki urządzenia i kierowaniu go w wybraną stronę. Zamiatarka pracuje cicho, jest lekka i praktyczna. Dzięki niej wydajnie i bez większych problemów usuwa się wszelkie zanieczyszczenia, nawet w okresie jesiennym, gdy deszcz i wiatr niosą ze sobą mnóstwo ziarenek piasku i resztek roślinnych. Zamiatarka zajmuje niewiele miejsca, dlatego równie łatwe jest jej przechowywanie.

Co ważne, sprzęt jest przyjazny dla środowiska. Zamiatarki nie uszkadzają roślin, nie emitują spalin ani nie są źródłem uciążliwego hałasu. Urządzenia można używać nawet w nocy, gdyż nie zbudzi śpiących osób ani nie naruszy przepisów dotyczących zakłócania ciszy nocnej. Dzięki zamiatarce przykre obowiązki staną się przyjemne i przestaną wywoływać frustrację.