Zastosowanie szaf wnękowych

Zastosowanie szaf wnękowych

24 września 2019 0 By Redakcja

Rosnący popyt na małe mieszkania, szczególnie w dużych miastach określanych mianem studenckich, sprawia, że osoby urządzające się w nich muszą szukać co rusz to nowych rozwiązań, aby pomieścić w pomieszczeniach wszystkie swoje rzeczy. Idealnie sprawdzają się w tym przypadku szafy wnękowe.

Praktyczna zabudowa

Szafy wnękowe do zabudowy w Poznaniu i innych miastach, w których dużym popytam cieszą się małe mieszkania, oraz te w których góruje styl minimalistyczny, cieszą się dużym uznaniem ze względu na swoją praktyczność. Bardzo chętnie wybierają je właściciele mieszkań, którzy szykują je na ewentualny wynajem pokoi dla studentów. W takim pomieszczeniu nie mieści się wiele rzeczy, więc zorganizowanie miejsca na dużą szafę jest bardzo trudne. Gdy w pokoju znajdują się wnęki, a w większości tak jest, idealnie sprawdzają się szafy wnękowe. Dzięki możliwości dopasowania ich wymiarami do konkretnej wnęki , można w bardzo prosty i szybki sposób zorganizować miejsce na schowek, lub szafę na odzież czy inne przedmioty.

Czy wygląd ma znaczenie?

Odpowiedź brzmi tak! Jak w przypadku innych mebli, ważne jest dostosowanie szafy wnękowej odpowiednio do wnęki. Nie bez znaczenia jest też odpowiedni wybór frontów, gdyż to one są głównie widoczne. Np. szafy wnękowe do zabudowy w Poznaniu tworzone są z frontami z różnego materiału. Wykorzystuje się głównie płyty wiórowe, drewnopodobne oraz szkło. Świetnym wyborem jest też front z lustra, który pozwala zaoszczędzić miejsce na ścianie, w którym musiałoby wisieć ewentualnie lustro. Dzięki możliwości zastosowania wielu rodzajów materiału, można bez problemu dostosować kolor frontu do podłogi czy reszty pomieszczenia. Pozwala to stworzyć estetyczny wygląd pokoju. Dosyć często można spotkać się z frontami wykonanymi z dwóch rodzajów materiału, na przykład lustra i płyty wiórowej.

Jakie wykończenie szafy wybrać?

Z reguły wykończenie frontów szafy wnękowej wykonane jest z profili aluminiowych lub stalowych. Istnieje możliwość dobrania ich koloru odpowiednio do koloru frontu, przez co nie ma obaw, że coś nie będzie pasowało. Wykończenia aluminiowe z racji swoich właściwości plastycznych są częściej wykorzystywane, gdyż łatwiej tworzy się z nich różne kształty. Profile stalowe wytwarzane są z wysokiej jakości stali, która charakteryzuje się większą wytrzymałością niż profile aluminiowe. Firmy zajmujące, które projektują szafy wnękowe do zabudowy w Poznaniu posiadają bardzo często w ofercie wiele kolorów profili, ułatwiając tym samym ich dobór do ogólnego wyglądu szafy.