Kiedy warto skorzystać z zawieszek meblowych? Sprawdź, gdzie je możesz znaleźć

Kiedy warto skorzystać z zawieszek meblowych? Sprawdź, gdzie je możesz znaleźć

28 lipca 2023 0 By Redakcja

Zawieszki meblowe to pomoc niezbędna każdemu, kto potrzebuje zawiesić swoje szafki kuchenne lub salonowe na ścianie. Dzięki nim masz możliwość samodzielnego montażu mebli bez ryzyka, że osuną się lub, co gorsza spadną. Mają one wystarczająco duży udźwig, żeby bez większych kłopotów przytrzymać szafkę, w której znajduje się zastawa stołowa razem z dodatkowymi elementami, jak garnki czy dekoracje stołowe. Zastanawiałeś się, dlaczego wieszanie szafek kuchennych jest tak popularne? Dlaczego stawiamy na zawieszki, żeby powiesić dodatkowe meble w pomieszczeniu? Sprawdź, z czego wynika aż tak szeroki wybór zawieszek.

Wytrzymałe zawieszki meblowe do Twoich szafek kuchennych

Zawieszanie szafek górnych w kuchni czy salonie często wiąże się z pewnym stresem. Czy na pewno one nie odpadną? A może nadejdzie dzień, w którym znajdziesz je leżące na ziemi, a obok Twoja najlepsza zastawa stołowa? Teraz możesz odetchnąć już z ulgą, ponieważ technologia stale idzie do przodu. Zawieszki meblowe to dodatki, które możesz wykorzystać podczas swojego remontu lub wykańczania domu czy mieszkania.

Wystarczy, że przymocujesz zawieszki do ściany, a nastĻęnie zawiesisz na nich swoje szafki. Niektóre z nich wymagają specjalnej listwy, ale taką też możesz dostać w zestawie. Zawieszka jest dużo bardziej wytrzymała niż klasyczne rozwiązania, na przykład wkręty lub, tym bardziej, gwoździe. Ich wytrzymałość zapewnia Ci spokojny sen, ponieważ masz pewność, że Twoje szafki utrzymają się w tym miejscu, w którym je zawiesiłeś.

Dlaczego tak często wieszamy szafki kuchenne?

Zawartość koszyka, cena oraz ilość rzeczy przestaje mieć znaczenie podczas wykańczania domu czy mieszkania i w tracie remontu. Wtedy najważniejsze są:

  •  wygoda,
  •  wysoka jakość,
  • dostosowanie do Twoich potrzeb i preferencji.

Dlatego niezależnie od ich ceny, zawsze szafki wiszące w kuchni doskonale się sprawdzają. Możesz je wykorzystać jako dodatkowe miejsce do przechowywania przyborów kuchennych. Dzięki temu również oszczędzasz miejsce, ponieważ na podłodze musisz zmieścić wtedy mniej mebli. Jeśli odpowiednio rozplanujesz całą przestrzeń, może okazać się, że w małym pomieszczeniu nie tylko zmieścisz wszystko to, czego potrzebujesz, ale również doskonale przygotujesz ją do codziennego życia, bez konieczności rezygnowania z niektórych elementów, o których marzysz od dawna.

Czy na wygląd kuchni większy wpływ ma praktyczność czy estetyka?

Zawieszki meblowe są jednym z dowodów na to, że w kuchni tak samo ważne są estetyka jak i praktyczne podejście do tematu wykończenia wnętrza. To pomieszczenie jest idealnie zorganizowane wtedy, kiedy wchodzisz do niego z pełnym zadowoleniem i zachwytem, a jednocześnie masz przestrzeń na swobodne poruszanie się i przygotowywanie posiłków.

Dlatego przygotowując swoją kuchnię, zadbaj o to, żeby zawsze wybierać te rozwiązania, które pozwolą Ci na doskonałe wypośrodkowanie i wybór tych cech, na których Ci najbardziej zależy. łatwo wpaść w pułapkę estetyki, podobnie jak praktyczności. Dlatego wybieraj te elementy, które łączą w sobie cechy z pierwszej jak i z drugiej grupy.

Dlaczego w sklepach jest aż tak duży wybór zawieszek meblowych?

W asortymencie sklepów z meblami i wyposażeniem wnętrz możesz znaleźć szeroki asortyment zawieszek meblowych. Są one w rozmaitych kształtach, rozmiarach oraz posiadają różnorodne cechy. Każda z nich jest dopasowana do innych mebli oraz wagi. Wynika to z tego, że w niektórych pomieszczeniach nie ma potrzeby stawiania na najbardziej wytrzymałe zawieszki, jeśli swoją rolę w pełni spełnią już podstawowe zawieszki.

Pamiętaj jednak, żeby raczej wybierać te produkty, które mają nieco większą wytrzymałość niż ta, której Ty aktualnie potrzebujesz. Twoje potrzeby mogą zmienić się na przestrzeni lat, a Ty prawdopodobnie zapomnisz o tym, jakie obciążenie szafek kuchennych wybrałeś. Z tego względu tak ważne jest, żeby zawsze wybierać takie elementy, które będą spełniały Twoje oczekiwania, niezależnie od momentu w życiu.

Czy warto samodzielnie montować szafki kuchenne? Czy może lepiej sprawdzi się obsługa montera?

Montaż szafek kuchennych z wykorzystaniem zawieszek meblowych jest łatwy i raczej intuicyjny. Z tego względu nie potrzebujesz specjalistycznej pomocy do zamontowania swoich szafek kuchennych. Jednak biorąc pod uwagę ryzyko upadku oraz ciężar szafek kuchennych, skorzystanie z pomocy montera jest zawsze dużo lepszym rozwiązaniem. Łącząc wysokiej jakości produkty oraz pomoc specjalisty, masz większą szansę na uzyskanie efektu trwałego na wiele kolejnych lat.

Gdzie można znaleźć wysokiej jakości zawieszki meblowe, które wytrzymają nakładane obciążenia?

Szukając dobrego sklepu z zawieszkami meblowymi, warto zajrzeć na stronę firmy Merkury. Zamówienia składane w sklepach internetowych są w ostatnich latach bardzo popularne, szczególnie biorąc pod uwagę ich wygodę i czas realizacji. Ten znacznie skraca się z każdym kolejnym miesiącem, dlatego zamawianie przez internet jest dużo wygodniejsze niż klasyczne rozwiązania, w tym spacer do sklepu z wyposażeniem.