Maskownice na kaloryfery – z czego powinny być wykonane?

Maskownice na kaloryfery – z czego powinny być wykonane?

22 sierpnia 2022 1 By Redakcja

Aranżując wnętrze staramy się, aby wszystko wyglądało wprost idealnie. Jednak często nie jest to możliwe, ponieważ w pokoju znajduje się stary żeliwny kaloryfer. Na szczęście są sposoby na to, aby zamaskować kaloryfer. Są to maskownicę na kaloryfer, które możemy kupić w różnym kolorze i o różnym kształcie.

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • maskownice na kaloryfer – jak je wybrać
  • maskownice na żeliwne kaloryfery – czy nie utrudniają działania kaloryfera

Kaloryfery to taki element wyposażenia wnętrza, który zwłaszcza w starym budownictwie nie jest zbyt ładny. Żeliwne kaloryfery nie wyglądają zbyt estetycznie, a niestety w wielu przypadkach nie mamy możliwości ich wymiany. Dlatego można skorzystać z takiego rozwiązania jak maskownice na żeliwny kaloryfer. Są ładne, tanie i trwałe.

Maskownice do kaloryferów – co warto o nich wiedzieć

Maskownice na kaloryfery to rozwiązanie praktyczne i estetyczne. Można je stosować zarówno w przypadku starych żeliwnych kaloryferów jak i tych nowych modeli kaloryferów dostępnych w nowym budownictwie, które niestety też nie zawsze są zbyt ładne lub występują w niezbyt ładnych miejscach, utrudniających dobrą aranżację pomieszczenia. Takie maskownice na kaloryfer, co bardzo ważne, nie utrudniają działalności kaloryfera i nie zaburzają przepływu ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Maskownice na kaloryfer wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej z naturalnych (z drewna lub płyty mdf w różnych wariantach kolorystycznych). Najpopularniejsze są białe maskownice na kaloryfer, które zgrabnie i szybko maskują kaloryfery, a dzięki ciekawym wzorom ozdobią nasz pokój. Taka maskownica na grzejnik sprawi, że nasze pomieszczenia nabiorą nowego blasku.

Ukryj swój brzydki grzejnik. Maskownice na żeliwne kaloryfery – czy można wykonać je na wymiar?

Gdy mieszkamy w starym budownictwie, nasze grzejniki są często najmniej estetycznym elementem domu lub mieszkania. Z pomocą przychodzą maskownice, dzięki którym nasz mało ozdobny, a wręcz brzydki grzejnik staje się jego eleganckim dopełnieniem. Maskownice na żeliwne kaloryfery dostępne w sklepach możemy kupić w określonych wymiarach lub wykonać na wymiar. Maskownica na kaloryfery na wymiar to doskonałe rozwiązanie, szczególnie w takich miejscach, gdzie kaloryfery są wykonane w niestandardowym rozmiarze lub na przykład umieszczone na ścianie. Jak wiadomo nie wszystkie kaloryfery umieszczane są standardowo pod parapetami okiennymi. Nawet jeśli taki kaloryfer znajduje się na ścianie, a dzieje się tak szczególnie w starym budownictwie możemy użyć maskownicy na kaloryfer, która zostanie jednocześnie przytwierdzona do ściany i będzie ładnie wyglądać. Maskownice mają ładny i estetyczny wygląd, często są wykonywane w taki sposób aby imitować ładne szafki lub półki, co pozwala na łatwe dostosowanie ich do aranżacji całego pomieszczenia. Wykonywane są często w białym kolorze, bo ten jest najchętniej wybierany przez klientów, jednak bez trudu znajdziemy na rynku maskownice na kaloryfery wykonane w innych kolorach, takich jak drewno, czerń czy szarość. Ponadto zakup maskownicy na kaloryfery to nie jest wielki wydatek i możemy je kupić w przystępnej cenie. Dlatego większość z nas może sobie na nie bez trudu pozwolić, a jednocześnie zasłonić brzydki kaloryfer, który szpeci nam wykończenie pomieszczenia. Maskownice na kaloryfery to także świetny tańszy zamiennik dekoracyjnych kaloryferów, które może i wyglądają efektownie, ale są bardzo drogie. Ich wymiana wymaga często też specjalnego pozwolenia na modyfikację instalacji centralnego ogrzewania. Inwestując w maskownice na kaloryfery unikamy tego kłopotu.