Aranżacja mieszkania na wynajem: na jakie dodatki postawić?

Aranżacja mieszkania na wynajem: na jakie dodatki postawić?

5 lipca 2022 1 By Redakcja

Artykuł partnera.

Mieszkanie to miejsce, w którym spędza się dużą część dnia. Z tego powodu powinno być ono odpowiednio zaaranżowane. Znaczenie mają nie tylko meble, lecz także dodatki. O czym warto pamiętać, wyposażając mieszkanie?

Dlaczego dodatki są ważne?

Dodatki pełnią bardzo ważną funkcję w każdej aranżacji. Pozwalają na jej dopełnienie. Sprawiają, że pomieszczenie staje się atrakcyjniejsze pod względem wizualnym. Bez nich dana aranżacja mogłaby wyglądać surowo. Odpowiednio skomponowane dodatki nadają jej charakteru.

Dodatki są również sposobem na odmienienie kolorystyki w danym pomieszczeniu. Popularnym wyborem jest bowiem stawianie na akcesoria w kontrastujących barwach. Przełamują one całość, zwłaszcza gdy są to odcienie niezwykle wyraziste. Jeśli znudzi Ci się konkretna aranżacja, wystarczy tylko zmienić dodatki. Nie musisz modyfikować koloru ścian czy mebli.

Jakie dodatki sprawdzą się najlepiej w mieszkaniu na wynajem?

W przypadku mieszkań na wynajem konieczne jest zachowanie umiaru, tak, by aranżacja była jak najbardziej uniwersalna. W takich lokalach stawia się więc na dodatki, które nie definiują zainteresowań danej osoby, a jedynie pozwalają na stworzenie pięknego wyposażenia wnętrza.

Doskonale sprawdzają się rośliny, choć jest to dobra opcja głównie w przypadku lokali na wynajem na doby. W ten sposób właściciel może sam zadbać o to, by były one regularnie podlewane. Jeśli zależy Ci na dodatkach, które nie wymagają szczególnej opieki, świetnie sprawdzą się wszelkie figurki, świeczniki czy ozdobne lampki. Możesz również postawić na fotobloki, które znajdziesz w ofercie Foto Fujifilm. Nie muszą znaleźć się na nich wyłącznie fotografie. Doskonale sprawdzą się też uniwersalne, kolorowe grafiki. Warto, by nawiązywały one swoją barwą do wyposażenia konkretnego pomieszczenia.

Oprócz tego, w mieszkaniu na wynajem warto postawić na takie dodatki, jak:

  • ozdobne poduszki na sofie,
  • kolorowe firanki,
  • narzuty na kanapę,
  • zegary na ścianach,
  • dywaniki,
  • wazony na kwiaty,
  • pudełka.

Wiele tego typu akcesoriów pełni nie tylko funkcję ozdobną. Pozwalają one m.in. na posegregowanie posiadanych rzeczy, co jest możliwe zwłaszcza w przypadku dekoracyjnych pudełek. Świetnie sprawdzają się też piękne lampki, które być może nie dają zbyt dużo światła, jednak pozwalają na stworzenie niesamowitego klimatu po zmroku.

Dodatki a styl wyposażenia wnętrza

Warto również pamiętać, że dodatki powinny być przede wszystkim dopasowane do stylu danej aranżacji. Obecnie popularnością cieszy się wiele różnych nurtów. We wnętrzach w stylu boho doskonale sprawdzają się m.in. dekoracje z naturalnych materiałów, takie jak makramy czy łapacze snów. W pomieszczeniach industrialnych można natomiast postawić na geometryczne, metalowe konstrukcje. Do wnętrz nowoczesnych doskonale pasują abstrakcyjne kompozycje, bazujące na określonych formach. Opcji jest naprawdę wiele. Jeśli nie wiesz, jakie dodatki wybrać, świetnym wyborem będzie konsultacja z projektantem wnętrz.