Bezpieczne okna – przyszłościowy zakup

Bezpieczne okna – przyszłościowy zakup

30 kwietnia 2019 0 By Redakcja

Dobre okna to nie tylko okna ciepłe. Pod uwagę warto wziąć także ich bezpieczeństwo. Dlaczego warto zdecydować się na bezpieczne okna do swojego domu?

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej może być dużym problemem, jeśli nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę. W sprzedaży znajduje się obecnie pełna gama różnych rodzajów okien, więc bez właściwej wiedzy trudno jest wybrać takie, które sprawdzą się perfekcyjnie. Skupmy się zatem na jednej kwestii, a mianowicie na bezpieczeństwie stolarki okiennej. Czym dokładnie są bezpieczne okna? Dlaczego są warte zakupu?

Bezpieczne okna – czyli jakie?

Gdy słyszymy „bezpieczne okna”, możemy mieć na myśli różne ich parametry. Przede wszystkim okna tego rodzaju powinny zapewniać bezpieczeństwo przed włamaniami, czyli powinny posiadać właściwości antywłamaniowe. Dodatkowo, bezpieczne okna powinny być także bezpieczne dla domowników, w tym dla małych dzieci oraz dla zwierząt domowych.

Jak rozpoznać bezpieczne okna?

Jeżeli zależy nam na tym, aby okna dobrze chroniły dom przed włamaniami, warto zdecydować się na modele spełniające odpowiednie normy. Najlepszym zakupem będą okna w klasie RC2, które zapewniają minimum 3 minuty oporu dla włamywaczy używających siły fizycznej i podstawowych narzędzi ręcznych, a także wyposażone są w bezpieczne szyby w klasie odporności P4A. Gdy zależy nam na dodatkowym bezpieczeństwie okien dla domowników, poszukujmy modeli wyposażonych w bezpieczne klamki zamykane na zamek. Możemy wtedy zablokować okno przed otwarciem. Jeśli w domu mamy kota lub inne zwierzę, które może uciec przez okno lub się w nim zaklinować, warto zakupić specjalne kratki zabezpieczające okna w pozycji uchylonej oraz siatki montowane w całym świetle okna.

Gdzie kupić bezpieczne okna?

Aktualnie bezpieczne okna możemy dostać u wielu producentów polskich i zagranicznych. W znalezieniu odpowiednich modeli mogą pomóc nam doradcy – dobiorą takie modele, które będą idealnie sprawdzały się w konkretnym miejscu, przy tym zapewnią maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Na temat bezpiecznych okien przeczytacie więcej na https://www.okna-pasywne.pl/poradnik/jakie-okna-sa-bezpieczne1.