Jak urządzić dom na wsi?

Jak urządzić dom na wsi?

26 lutego 2019 0 By Redakcja

Wymarzony dom już praktycznie stoi, a przed Wami jeszcze trudy związane z jego urządzaniem. Gdzie podglądać inspiracje? Warto sprawdzić jak poradzili sobie z tym problemem scenarzyści w filmach.

Powiew z południa

Jeśli nasz dom to nie prostokątną bryła lecz piękny budynek ze spadzistym dachem i elewacją imitującą tynk gliniany, albo cegłę. Do tego duża ilość słońca aż prosi się o aranżację w stylu pochodzącym prosto z południa Europy, a może i nawet Maroka? Repertuar kin daje nam ogromne możliwości w szukaniu inspiracji.

Mamma mia

W tym słynnym musicalu odnajdujemy nie tylko piękno greckich wysp oplatanych lazurowym morzem. Znajdujemy w nich kolory wnętrz charakterystyczne dla ichnich prowincji, kwiaty oraz dodatki jakimi się otaczają. Może taki rozgardiasz nie jest bliski naszemu sercu, ale przyznajcie sami, że część z tego można uzyskać dla własnych inspiracji.

Pod słońcem Toskanii

Warto obaczyć ten film. Nie tylko po to aby pooglądać remont kobiecą ręką, w czym też można się nawet zakochać. Ale by zobaczyć jak zmienia się dom, scena po scenie willa odzyskuje swój blask w nowym wydaniu. To co Frances robi z wnętrzem tego klimatycznego domu nie mieści się czasem w kadrze. To film dla tych, co się zastanawiają czy warto kupić dom z „duszą”.

Luksus na prowincji

wnętrze

Źródło: pixabay.com

Lepiej późno niż wcale

Przyznam się bez bicia, że oglądam ten film kilka razy w roku. Nie ze względu na akcję, aktorów, ale po to aby wykryć kolejny szczegół w aranżacji wnętrza. Przestrzeń uzyskuje tu drugi wymiar i gra pierwsze skrzypce. Całość ma sprawiać wrażenie lekkości, pomagają w tym stonowane kolory oraz mało masywne meble. Wszystko ma być połączone harmonijnie i bez wielkomiejskiego szyku. Nic więc dziwnego, że styl Hampton ma swoich zwolenników i na naszym kontynencie. A głównie za sprawą filmu.

Zmierzch

Saga „Zmierzch” ma swoich zagorzałych przeciwników i gloryfikujących go zwolenników. Ale nie po to o niej tu wspominamy. Odstawmy na bok zakochane wampiry i zwrócimy uwagę na domy, w których mieszkają. A jest co podziwiać. Nowoczesna bryła willi ukryta za zasłoną drzew pięknie współgra zarówno elewacją jak i wystrojem wnętrza z otaczającym ją krajobrazem. Wbrew pozorom nie ma tu ciężkości, meble są lekkie aranżacyjnie i doskonale dobrane pod kątem funkcjonalności jak i dopasowania do nowoczesnego stylu domu. Kuchnia z duża przestrzenią, głównie powiększoną dzięki ogromnym oknom. Całość tworzy harmonijne zestawienie, z którego możemy zaczerpnąć inspiracji, jeśli lubimy minimalizm.

Artykuł powstał przy wsparciu sieci kin OH-Kino we Wrocławiu.