Łazienka w stylu glamour? Poznaj nasze inspiracje

Łazienka w stylu glamour? Poznaj nasze inspiracje

22 grudnia 2021 0 By Redakcja

Glamour to szyk, elegancja i połysk. Wnętrza urządzone w tym stylu są niezwykle wytworne i bogate. Glamour można wprowadzić do każdego pomieszczenia, także do łazienki. Co zrobić, by uzyskać imponujący efekt?

W wystrojach w stylu glamour na pierwszy plan wysuwa się blask i przepych, jednocześnie taka aranżacja może przybrać różne oblicza. Łazienki mogą być zarówno klasyczne, wtedy też przywołują skojarzenie królewskiego pałacu, jak i nowoczesne. Glamour jest doskonałą propozycją dla osób szukających czegoś oryginalnego i odważnego. A zatem, na czym się koncentrować i o czym pamiętać, by uzyskać wystrój zachwycający pod każdym względem?

Wykończenie ścian i podłogi

Wśród kolorów, jakie najczęściej pojawiają się we wnętrzach w stylu glamour, prym wiedzie wytworna czerń i elegancka biel. To właśnie tych barw używa się najczęściej, ale możemy sięgnąć również po inne. Dobrą propozycją są płytki z ornamentami albo mozaika. Ważne, by kafelki były z połyskiem, bo to on jest najważniejszy przy tym stylu aranżacyjnym.łytki mogą być nie tylko na podłodze i ścianie. Pięknie będą wyglądać także na fragmencie ściany lub w innym miejscu, czego przykładem jest mozaika na wannę. Chociaż w łazienkach glamour wyjątkowo efektowne są wanny wolnostojące, to przy małej łazience w bloku trzeba z tego zrezygnować. Wtedy też mozaika pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, a przy tym elegancko wykończyć wannę.

Meble do łazienki glamour

Charakterystycznym elementem w aranżacjach w stylu glamour są meble. Skupiajmy się na meblach z oryginalnym wykończeniem przywołujących skojarzenie z Ludwikiem XVI. Rzeźbione elementy na frontach czy nogach komody bądź szafki będą przyciągać spojrzenia już od progu, podobnie jak obecne na nich złocenia. Jeżeli natomiast preferujemy nowocześniejsze formy, to postawmy na meble o połyskujących frontach.

Przemyślane oświetlenie

Aby podkreślić połysk na ścianach, meblach i dodatkach, potrzebne będzie odpowiednie oświetlenie. Rewelacyjny efekt uzyskamy dzięki kryształowemu żyrandolowi. Już sam w sobie jest niezwykle dekoracyjny, a do tego zapewni nam fenomenalną grę świateł. Pamiętajmy również o oświetleniu dodatkowe koło lustra i oświetleniu dekoracyjnym, które pomoże wyeksponować najbardziej atrakcyjne miejsca w pomieszczeniu. Może na przykład podświetlać półki, na których będą stać dekoracje. Warto skupiać się na takich modelach lamp, które są szklane, metalowe, zdobi je aksamit lub atłas.

Magia dodatków

I wreszcie nie możemy zapominać o dodatkach. To właśnie one podkreślają charakter wnętrza. W przypadku łazienki w stylu glamour najważniejsze będzie duże lustro w złotej bądź srebrnej miedzianej ramie. Będzie wyjątkową dekoracją. Złota lub srebrna powinna być armatura. A uzupełnieniem tego będą szklane, złote lub srebrne mydelniczki, dozowniki, pojemniki. Interesujący klimat wprowadzą figurki albo świeczniki. Jeżeli mamy przestronną łazienkę, czy wręcz pokój kąpielowy, warto wziąć pod uwagę szezlong pokryty połyskującym materiałem.