Moda na lampy wiszące !

Moda na lampy wiszące !

21 października 2022 0 By Redakcja

Lampa wisząca to piękna i zarazem dekoracyjna oprawa oświetleniowa, którą zawiesza się na suficie. Lampy wiszące są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach.

Lampy wiszące dostępne są w wielu wariantach. Dzięki ich różnorodności można tworzyć ciekawe aranżacje. Z pewnością każdy znajdzie lampę wiszącą do każdego typu pomieszczeń: salonu, jadalni, biura, sali konferencyjnej, sypialni, kuchni itd.

Co to są lampy wiszące?

Lampy wiszące przeznaczone są do zawieszenia pod sufitem, najczęściej w pomieszczeniu wewnętrznym. Zazwyczaj zawiesza się je na długim łańcuszku lub sznurku. Lampy wiszące pierwotnie stanowiły główne źródło światła w pomieszczeniu, natomiast obecnie stosowane jest jako światło punktowe. Bardzo często we współczesnych projektach wnętrz stosuje się nie jedną, a kilka lamp wiszących. Lampy wiszące nie tylko są funkcjonalne, ale od pewnego czasu traktowane są jako element dekoracyjny.

Co sprawia, że lampy wiszące są wyjątkowe ?

Lampy wiszące to lampy, które zwisają z sufitu. Można je wykorzystać na wiele sposobów, ale najczęściej wykorzystuje się je jako źródło światła w salonie lub w sypialni.

Lampy wiszące są wyjątkowe, ponieważ nie są tylko lampami służącymi do oświetlenia zadaniowego, ale pomagają stworzyć przytulną atmosferę miejsca, w którym się znajdują i służą także do dekoracji pomieszczeń za pomocą światła. Przykładowo: lampy wiszące mogą pomóc w projektowaniu oświetlenia i aranżacji wnętrz, zapewniając nastrojowe światło bez konieczności włączania wszystkich świateł w domu. Nie tylko przekłada się to na dekorację wnętrza, ale także na oszczędność w zużywaniu energii.

Za wyjątkowością lamp wiszących stoją nietypowe projekty kloszy. Klosze można wybierać spośród wielu kształtów, rozmiarów, kolorów, deseni i materiałów.

Jak skonfigurować pokój z wiszącymi światłami ?

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy tworzeniu pokoju z wiszącymi lampami jest to, gdzie chcesz aby wisiały. Jeśli zamierzasz zawiesić je na suficie upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca na lampę i jej przewód. Jeśli zamierzasz użyć ściemniacza, upewnij się, że nie zakrywa on żadnej części oprawy oświetleniowej.

W zależności od rodzaju pomieszczenia lampy wiszące można powiesić:

  • nisko nad stołem w jadalni
  • nisko nad stolikiem nocnym w sypialni
  • w przypadku, gdy masz mały salon, lampę wiszącą można powiesić standardowy na środku pokoju
  • jeżeli posiadasz długi korytarz, ciekawym rozwiązaniem będzie zawieszenie kilku lamp wiszących w równych odstępach

Podsumowanie

Lampy wiszące to niezbędne wyposażenie każdego domu. Znajdują zastosowanie niemal w każdym rodzaju pomieszczeń. Ich zaletą jest to, że są dostępne w różnych cenach, a także w wielu odcieniach i fakturach. Lampy wiszące nie zajmują w ogóle miejsca na podłodze, dlatego tym bardziej zalecane są do małych mieszkań.