Plisy – najlepszy rodzaj rolet okiennych!

Plisy – najlepszy rodzaj rolet okiennych!

19 października 2022 0 By Redakcja

Rolety okienne być może pomimo przekonań wielu osób są bardzo ważnym i niezbędnym wyposażeniem naszego domu. Spełniają wiele funkcji i sprawiają, że możemy czuć się bardziej komfortowo w naszych czterech ścianach. Po pierwsze należy podkreślić, że rolety okienne przede wszystkim służą do regulacji ilość światła w naszych pomieszczeniach. Gdy mamy okna skierowane na zachód i słońce mocno świeci w nasze okna, rolety okienne skutecznie blokują wpadające promienie słoneczne. W przypadku okien skierowanych na wschód, szczególnie w letnich porach roku, gdy słońce wstaje wcześnie rano, możemy zablokować dostęp światła do pomieszczenia tym samym umożliwiając sobie dłuższą drzemkę. Ma to szczególne zastosowanie w pokojach dziecięcych, ponieważ wschodzące słońce może przebudzać nasze małe i pełne energii pociechy.

Warto wspomnieć także o tym, że rolety okienne mogą regulować temperaturę pomieszczenia. Mianowicie, mogą ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń. W sklepach dostępne są tzw. rolety termiczne.

Kolejną zaletą jest to, że dzięki roletom okiennym możemy skutecznie uchronić się przed wścibskimi i ciekawskimi sąsiadami. Wielu ludzi mieszka na osiedlach, gdzie zazwyczaj okna mieszkania skierowane są bezpośrednio na okna sąsiadów. Myśl, że ktoś zagląda w nasze okna może powodować, że czujemy się niekomfortowo. Dlatego też, zamontowanie rolet okiennych rozwiązuje ten problem raz na zawsze. Dzięki nim nie musimy się martwić, że ktoś nas obserwuje i możemy swobodnie poruszać się po pokojach.

Jaki rodzaj rolet okiennych wybrać ?

Na rynku do wyboru jest wiele rodzajów rolet okiennych: żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe, plisy, rolety dzień-noc, rolety wolnowiszące, rolety pionowe itd. Każde z nich różnią się między sobą konstrukcją, materiałem, tworzywem, mechanizmem regulacji itd. Z pewnością każde z nich będzie pasowało do różnych pomieszczeń: sal konferencyjnych, gabinetów, klas szkolnych, kuchni, sypialni itp. oraz do różnych stylów wnętrz.

Jeżeli jednak szukasz czegoś w przystępnej cenie oraz czegoś co jest uniwersalne i będzie pasowało do każdego typu wnętrz możesz zdecydować się na plisy. Plisy są bardzo popularne i mają wszechstronne zastosowanie. Można je spotkać w wielu mieszkaniach. Plisy mają charakterystyczne zakładki, które w zależności od regulacji się składają lub rozwijają. Mechanizm regulacji plis jest bardzo prosty, zazwyczaj służy do tego sznurek.

Bardzo znaczącym atutem jest to, że plisy można spersonalizować według własnego gustu. Wachlarz kolorów jest szeroki od jasnych odcieni po ciemne. Można je także zamówić na wymiar. Będą pasowały zarówno na standardowe okna jak i niestandardowe. Istnieje możliwość zamontowania ich na oknach o nietypowych kształtach.